Sevim Emre fenalık geçirdi

Ünlü sanatçı Oya Aydoğan için düzenlenen anma törenine katılan Sevim Emre, tedavi gördüğü sırada ünlü sanatçıya yazdığı mektubu okurken fenalık geçirdi. Emre, Orhan Gencebay tarafından salondan çıkarıldı.

Bir hafta önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan ve dün sabah hayatını kaybeden ünlü sanatçı Oya Aydoğan'n bugün ebediyete uğurlanıyor. Aydoğan için yakın dostları ve sevenleri tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda anma programı düzenlendi.

Düzenlenen programa sanat camiasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Aydoğan'ın hayatının anlatıldığı kısa bir film gösterimiyle başlayan törende ünlü sanatçının tabutunun başında Kuran-ı Kerim okundu. Bu sırada ünlü sanatçının yakınları ve sanatçı dostları gözyaşlarına boğuldu.

“ANNEM EN İYİ KALPLİ İNSANDI”
Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğdu, gözyaşları içinde yaptığı konuşmasında, annesinin çok iyi bir insan olduğunu ifade ederek, “Tanıdığı tanımadığı herkese yargısız bakabilen, herkese yardım etmeye çalışan birisiydi. O kadar iyi kalpli bir insandı ki böyle bir annem olduğu için çok çok mutluyum öncelikle. Ona layık bir evlat olmak istiyorum. Ona hakkını ödeyebilir miyim bilmiyorum ama. Elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

Sevim Emre fenalık geçirdi

HALİL ERGÜN'ÜN GÖZYAŞLARI
Oya Aydoğan'ın yakın dostlarından sanatçı Halil Ergün, gözyaşları içinden Aydoğan'ı tasvir ederek, “Mesleğine aşıktı bu ortamda var olmayı çok seviyordu. Hepimizin gideceği yer belli, orada selamlaşacağız belki bilmiyorum ama, erken gitmesi bizi kahretti doğrusu. Daha çok büyük hayalleri vardı. Nur içinde yatsın başımız sağ olsun” şeklinde konuştu.

Sevim Emre fenalık geçirdi

“BEN ONA' OY OY' DERDİM”
Sanatçı Orhan Gencebay, Oya Aydoğan'a “Oy oy” diye seslendiğini ifade ederek, “Ben ona Oy Oy derdim. Ben onun ağabeyiydim o benim kardeşimdi. Ailemden birisi gibiydi. Son yıllarda haftanın hemen hemen her günü görüşürdük. Mesleğinde çok başarılı olduğu gibi insan olarak da çok iyi bir insandı herkesi severdi herkeste onu severdi” diye konuştu.

Sevim Emre fenalık geçirdi

SEVİM EMRE'DEN OYA AYDOĞAN'A DUYGULANDIRAN MEKTUP
Oya Aydoğan'ın yakın arkadaşı Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre, Aydoğan hastanede iken onun için yazdığı mektubu göz yaşları içerisinde okudu. Sevim Emre, mektubun sonunda gözyaşlarına boğularak, fenalaştı. Emre, eşi Gencebay tarafından salondan çıkarıldı. Emre yazdığı mektubunda Aydoğan'a seslenerek, “ Düşünüyorum da kaç yıldır oya gibi işledik dostluğumuzu, kah güldük kah ağladık. Sen hep yanımızdaydın, vefalıydın, benim can dostumdun. Bu mektup senin için inşallah iyileştiğinde sende okuyacaksın, hayat böyle işte ne olacağını asla bilemiyorum insan. Hayat yolunu acıları geride bırakıp unutarak...” ifadelerine yer verdi.

“OĞLU İÇİN KENDİ HAYATINI İKİNCİ PLANA ATARDI”
ünlü isimlerden Safiye Soyman'da Aydoğan'ın kendisine aldığı kolyenin hikayesini gözü yaşlı anlatarak. “Bana 10 sene önce aldığı kolyeyi taktım bugün. ‘Sana nazar değmesin' diyerek bana bu kolyeyi almıştı. Ben bunu bugün taktım” şeklinde konuştu.

Sanatçı Nuri Alço'da Aydoğan ile ilgili anısını anlatarak, Aydoğan'ın kendisine hep neden evlenmediğini sorduğunu söyleyerek, “Biricik oğluna çok bağlıydı ki, yani onun üzerine kendi yaşantısını hayatını ikinci plana atan bir insandı. Gerçekten çok severdi oğlunu” dedi.

Törene katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'da Aydoğan ile önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Sosyal duyarlılığı ile bizimle beraber olmuştu. Çok kötü bir tesadüf oldu. Görüştükten sonra bu rahatsızlığı yaşadı ve hayatını kaybetti. Son vasiyeti'de Beşiktaş'ta defnedilmekti, Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Aydoğan'ın cenazesi buradaki törenin ardından ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılınmak üzere Levent Camii'ne götürüldü.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.