Beyaz Gazete Ana Sayfa

Minik Serçe'ye İzmir'den kınama!

İzmir'in işgalden kurtuluşunun 87. yıldönümü nedeniyle 9 Eylül Çarşamba Çarşamba günü Gündoğdu Meydanı'ndan konser verecek olan Sezen Aksu'yu, 'Dünya Türk Olsun' grubu topa tuttu.

Magazin / 04 Eylül 2009 Cuma 10:24
Minik Serçe'ye İzmir'den kınama!

 

Hü ; kü ; metin kü ; rt aç ; ılımını savunduğu iç ; in Sezen Aksu ' yu eleştiren ve Kü ; rt aç ; ılımına karşı olan kişilerin bu konsere gitmemesi gerektiğini dile getiren Dü ; nya Tü ; rk Olsun ( DTO ) Grubu Başkanı Birol Şeker , ' Kü ; rt aç ; ılımının iç ; inin neyle doldurulacağını bilmeden ve ö ; zellikle DTP ' li milletvekillerinin ' Aç ; ılımın yolu İmralı ' dan geç ; er ' demesine rağmen bu aç ; ılıma destek veren Sezen Aksu ' yu kınıyoruz ' dedi .

Sezen Aksu ' nun Kü ; rt aç ; ılımını destekleyerek İzmir ' in dü ; şman işgalinden kurtuluşu ' nun anlamına ters dü ; şecek şekilde aç ; ıklamalar yaptığını sö ; yleyen Birol Şeker , ' Sezen Aksu halka malolmuş bir sanatç ; ıdır . Bö ; yle ü ; lkenin geleceği , birlik ve beraberliğiyle ilgili konularda bu kadar rahat konuşması bizi ü ; zdü ; . Sezen Aksu İzmir ' in kurtuluşunu kutlamak iç ; in İzmir ' e geleceğine gitsin Kandil ' deki terö ; ristlere konser versin ' diye konuştu .

İstediklerinin dü ; nyanın Tü ; rk olması değil Mustafa Kemal Atatü ; rk ' ü ; n dediği gibi , ' Bir Tü ; rk Dü ; nyaya Bedeldir ' sö ; zü ; nden hareket etmek ve gelenek ve gö ; reneklerimize uygun genç ; lerin yetişmesini sağlamak olduğunu sö ; yleyen Birol Şeker , ' 2 yıl ö ; nce internet sitesinde www . dü ; nyaturkorduları . com adresini aç ; tık . İlk başlarda 5 bin ü ; yemiz vardı . Daha sonra bizim sitemiz bö ; lü ; cü ; hackerler tarafından hacklendi . Daha sonra bizim adımızı Facebook paylaşım sitesinde ç ; ok sayıda kişi taklit etti . Taklit de olsa 25 bin ü ; yeye sahibiz . Bizim iç ; in ö ; nemli olan Tü ; rk Genç ; liği olarak bilinç ; lenmektir . Bu vatanda bö ; lü ; nmeden parç ; alanmadan birlik ve beraberlik iç ; inde yaşamaktır . ' şeklinde konuştu .

Hiç ; bir siyasi parti ve sivil toplum ö ; rgü ; tü ; nü ; n iç ; inde yer almadıklarını sö ; yleyen Şeker , şunları kaydetti :

' Bizi duvarlardaki yazılarımızdan dolayı bugü ; ne kadar herkes merak etti . Bunlar kimdir neyin nesidir diyerek herkes peşimize dü ; ştü ; . Ama bazı odakların bizim adımıza olumsuz işler yapmaması iç ; in ortaya ç ; ıktık . İlk tepkimizi hü ; kü ; metin kü ; rt aç ; ılımını eleştirerek gö ; sterdik . Bundan sonra da olaylar karşısında Tü ; rk Genç ; liği olarak tepkimizi her platformda gö ; stererek tepkisiz kalmayacağız . '

FacebookSezen AksuGelenek / GörenekKandilDtoYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar