Beyaz Gazete Ana Sayfa

Kadınlar neden aldatır ?

Kadınları aldatmaya yönelten 6 olay belirlendi.

Magazin / 02 Eylül 2009 Çarşamba 12:58
Kadınlar neden aldatır ?

 

Gü ; nü ; mü ; zde bir kadın , sorunlu giden bir ilişkinin iç ; inde sıkışıp kalmak ve arkadaşlarına şikayet etmek yerine aldatmayı seç ; ebiliyor . Bilimsel aç ; ıdan konuya baktığımızda gerç ; ekten de ç ; ok ilginç ; veriler ortaya ç ; ıkıyor .

Kadınları aldatmaya yö ; nelten en sık rastlanan 6 durum :

1 . Sıradanlık Eşler Arasına Mesafe Koyuyor

Amerikan St . Johns Sağlık Kurumu ' nda yö ; netici olarak ç ; alışan Psikolog Dr . Nancy O ' Reilly en sık rastlanan aldatma nedenini , sıradan ve sıkıcı bir hayat yaşanması olarak aç ; ıklıyor . Her gü ; n ç ; ocuklar , faturalar , ev işleri derken kendini sü ; rekli tekrar eden bir hayat kadınları bunalıma sü ; rü ; klü ; yor . Bu durumda kendini ev işleri yapan birinden farksız gö ; rmeye başlıyor ve dışarıdan gelen herhangi bir ilgi dikkatini ç ; ekiyor .

Amerikan Oakland Ü ; niversitesi ' nde Sosyoloji Profesö ; rü ; ve Michigan Ü ; niversitesi ' nde araştırmacı profesö ; r olarak ç ; alışan Teri Orbuch , &ldquo ; Eğer eşler arasında duygusal ya da fiziksel bir iletişim sorunu varsa , kadınlar bu isteklerini giderebilecekleri ilişkiler kurmaya yö ; nelebiliyor . Yaşadığınız ilişki sizi mutlu etmiyorsa , bu duyguyu eşinizden başka birinde arayabilirsiniz , &rdquo ; diyor .

2 . Paralel Hayatlar

Evlendikten sonra her adımı birlikte atmaya alıştığınız eşinizle farklı ilgi alanlarına sahip olmak , aradaki bağların zayıflamasına neden olabilir . Eşiniz futbol maç ; ı izlemek isterken siz sinemaya gitmeyi tercih edebilirsiniz .

Zamanla birlikte geç ; irdiğiniz zaman ve ortak noktalarınız azalır . Gittiği yerlerde onunla aynı zevk ve hobileri paylaşan bir erkekle karşılaştığında ise kadın , bu kişiyle eşinle olduğundan daha fazla şey paylaştığını ve onun yanında daha mutlu olduğunu dü ; şü ; nebilir . Uzmanlara gö ; re bu duygu ; kadını , gerç ; ekten istemese bile , eşinde bulamadığı mutluluğu dışarıda aramaya itebiliyor .

3 . Heyecan Bitince Sorunlar Başlıyor

Dr . Nancy , &ldquo ; Bazı kadınların oldukç ; a gü ; zel evlilikleri var ; ç ; ocuklar , eşleri ve sağlıkları yani her şey yolunda . Ancak evlilikleri sıkıcı olmaya başlamışsa yeni heyecanlar aramaya yö ; nelebiliyorlar , &rdquo ; diyor .

Her şey yolunda gitse bile ilişkinin ilk zamanlarındaki hayallerin , umutların , saatlerce oturup sohbet etmenin ö ; zlemi ağır bastığında kadınlar , bu heyecanları yeniden yaşamak istediklerini belirtiyorlar . www . realage . com . tr tarafından hazırlanmıştır .

Ü ; nlü ; bir sosyal ağ yö ; neticisi Stephany Alexander sitede yü ; rü ; ttü ; ğü ; anket sonucunda &ldquo ; Aldatan bir kadın , yakalanmamak iç ; in uğraşmanın ve kovalamanın verdiği heyecanı cazip bulur , &rdquo ; diyerek kadınların aldatmalarının nedenlerinden birini aç ; ıklıyor .

4 . İntikam Alma İsteği

Gü ; nü ; mü ; z kadınları eskiden olduğu gibi oturup eşlerinin onları aldatma ihtimalini dü ; şü ; nmü ; yor . Uzmanlara gö ; re , eğer bir kadın eşinin onu aldattığına dair en ufak bir şü ; phe dahi duyarsa , intikam alma isteğiyle o da aynı yolda ilerleyebiliyor .

&ldquo ; Gö ; ze gö ; z , dişe diş&rdquo ; mantığı gü ; nü ; mü ; z ilişkilerinde dahi gö ; rü ; lebiliyor . Eşlerinin onları aldattığını dü ; şü ; nen kadınlar aynı hakkı kendilerinde de gö ; rü ; yor . Tartışılabilir bir bahane olmasa da ç ; oğu kadın eşlerinin onları aldatmasına karşılık intikam almayı tercih edebiliyor .

5 . Gü ; vende Hissetme İhtiyacı

Kadınları aldatmaya iten bir diğer neden ise kendilerini gü ; vende hissetme istekleri . Bir ilişki başladığında kadın her konuda kendini gü ; vende hissetmek ister . İşte , evde ve dışarıda başkalarından gelebilecek tehlike ya da durumlara karşı korunma ihtiyacı hisseder . Bir sorun olduğunda yanında birinin varlığına gereksinim duyar .

Uzmanlara gö ; re , eğer erkek bu gü ; veni sağlamada başarısızsa , kadın kendini savunmasız ve yalnız hissedebilir . Bö ; yle bir durumda kadın , eşiyle konuşarak bu sorunu ç ; ö ; zemediğinde , ihtiyacını duyduğu korunmayı başkalarında arayabilir .

6 . Ego Tatmini

Kadınlar ç ; ok sevdikleri ve sevildiklerini hissettikleri bir ilişki yaşıyor olabilirler . Ancak eşinin onu sevdiği iç ; in iltifat ettiğini dü ; şü ; nmeye başladığında , gerç ; ekten gü ; zel ve ç ; ekici olduğunu başkalarından da duyma isteği duyar .

Başka birisiyle birlikte olmak , hala arzulanılan bir kadın olduğunu kendine kanıtlamanın en kolay yoludur . Dr . Orbuch bu durumu ; &ldquo ; Eşiniz sizi ne kadar severse sevsin , gü ; zelliğinizi ve ç ; ekiciliğinizi diğer kişilerden de duymak isteyebilirsiniz . Bu durumda kadınlar eşlerini aldatma yolunu seç ; erek kendi egosunu tatmin edebilir , &rdquo ; diyerek aç ; ıklıyor .

Aldatmanın ardındaki neden ne olursa olsun , erkekler eşleri ile kendileri arasındaki sorunları ç ; ö ; zmeye ç ; alışmalıdır . Kadınlar oldukç ; a duygusaldır . Sevgi ve şefkatle yaklaşıldığında , bir hata yapmış olsalar bile pişman olup hemen geri adım atmayı dü ; şü ; neceklerdir .

Realage

Futbol SporuSosyolojiPsikologNancyYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar